UMKE Gönüllülerine İHA-1 Eğitim Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından hazırlanıp Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek sağlanan “UMKE Gönüllülerine İHA-1 Eğitim Projesi” kapsamında 21-24 Mayıs tarihlerinde eğitim yapıldı.
Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm Dr Mehmet Pala; arama ve kurtarmalarda kullanılan dronların, riskleri azaltmanın yanında insan hayatı kurtarmada da oldukça büyük bir etkisi olduğunu söyleyerek eğitimin verimli geçmesini diledi. Pala ayrıca; bu projeyle İlimiz ve bölgemiz adına önemli bir adım atıldığını ifade ederek bu kapsamda İlimizin,  Ankara ve Antalya’dan sonra, bölge iller arasında ilk olarak medikal anlamda Drone Destekli Arama Kurtarma Ekibine sahip olacağını, oluşabilecek komplikasyonlara karşı, acil müdahale anlamında, tam bir şekilde daima hazır olduğumuzu belirtti.
Eğitim sonunda yapılan törenle katılımcılara sertifika verildi. Sertifikalar, törene katılan, Zafer Kalkınma Ajansı yetkilileri, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Pala, Başkan Yardımcıları Opr. Dr. Sedat Yunusoğlu ve Dr. Hakan Güdücü tarafından takdim edildi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir